Partidul Democrat din Moldova

Stratan Valentina

Stratan Valentina

Vicepreședinte PDM; Deputat în Parlamentul Republicii Moldova

Specialistul PDM în domeniul sănătății este o femeie determinată să facă auzită vocea medicilor și a pacienților. S-a opus închiderii spitalelor din republică, pledează pentru un sistem de sănătate echitabil, bazat pe măsuri de prevenție. Este mereu receptivă la nevoile oamenilor.

În 1990 obține diplomă de biolog la Universitatea de Stat din Tiraspol, iar în 2001 - diplomă de Doctor în ştiinţe biologice, Institutul Oncologic din Republica Moldova. Este magistru în Administrare Publică (Academia de Administrare Publică pe lângă Preşedintele RM).

S-a dedicat activității științifice, din 1991 până în prezent fiind conducător al Laboratorului Științific Imunogenetic. Este conferențiar cercetător, Membru al Consiliului Științific la Institutul Oncologic. În 2005 a fost aleasă deputat în Parlamentul RM, funcție pe care o deține până în prezent.

A fost decorată cu “Ordinul de Onoare“.

Data nașterii:  17 septembrie 1962

Este căsătorită.

 


Consiliul Politic Naţional PDM

Plahotniuc Vlad

PlahotniucVlad

Presedintele PDM
Filip Pavel

FilipPavel

Vicepresedinte, Prim-ministru al Republicii Moldova.
Candu Andrian

CanduAndrian

Președinte al Parlamentului
Diacov Dumitru

DiacovDumitru

Vicepreședintele fracțiunii PDM Presedintele de onoare al PDM
Lupu Marian

LupuMarian

Liderul fracțiunii PDM
Botnari Constantin

BotnariConstantin

Secretar General PDM
Balan Ion

BalanIon

Deputat Parlament
Reșetnicov Artur

ReșetnicovArtur

Deputat Parlament
Agache Angel

AgacheAngel

Deputat Parlament
Mîndru Victor

MîndruVictor

Deputat Parlament
Mihalache Corneliu

MihalacheCorneliu

Deputat Parlament
Pleșca Simion - Nae

PleșcaSimion - Nae

Deputat Parlament
Golovin Boris

GolovinBoris

Deputat Parlament
 Gorilă Anatolie

Gorilă Anatolie

Deputat Parlament
Hotineanu Vladimir

HotineanuVladimir

Deputat Parlament
Porcescu Petru

PorcescuPetru

Deputat Parlament
Stati Sergiu

StatiSergiu

Deputat Parlament
Știrbate Petru

ȘtirbatePetru

Deputat Parlament
Gudumac Elena

GudumacElena

Deputat Parlament
Juravschi Nicolae

JuravschiNicolae

Deputat Parlament
Ivanov Violeta

IvanovVioleta

Deputat Parlament
Vitiuc Vladimir

VitiucVladimir

Vicepreședinte PDM; Vicepreşedintele Parlamentului
Zagorodnîi Anatolie

ZagorodnîiAnatolie

Deputat Parlament
Bannicov Alexandr

BannicovAlexandr

Deputat Parlament
Dudnic Corneliu

DudnicCorneliu

Deputat Parlament
Ţuţu Constantin

ŢuţuConstantin

Deputat Parlament
Lupu Lidia

LupuLidia

Deputat Parlament
Andronachi Vladimir

AndronachiVladimir

Deputat Parlament
Apolschii Raisa

ApolschiiRaisa

Deputat Parlament
Bacalu Elena

BacaluElena

Deputat Parlament
Caraseni  Demian

Caraseni Demian

Deputat Parlament
Dudoglo Nicolai

DudogloNicolai

Deputat Parlament
Nichiforciuc Eugen

NichiforciucEugen

Deputat Parlament
Padnevici Cornel

PadneviciCornel

Deputat Parlament
Sîrbu Oleg

SîrbuOleg

Deputat Parlament
Sîrbu Sergiu

SîrbuSergiu

Deputat Parlament
Buliga Valentina

BuligaValentina

Deputat Parlament
Răducan Marcel

RăducanMarcel

Deputat Parlament
Stratan Valentina

StratanValentina

Deputat Parlament
Rotaru Valentina

RotaruValentina

Deputat Parlament
Chiseliov Serghei

ChiseliovSerghei

Deputat Parlament
Cebotari Vladimir

CebotariVladimir

Ministru al Justiției
Babuc Monica

BabucMonica

Ministru al Educației, Culturii și Cercetării
Bîtcă Vasile

BîtcăVasile

Ministru al Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului
Calmâc Octavian

CalmâcOctavian

Viceprim-ministru, Ministru al Economiei și Infrastructurii
Erhan Olga

ErhanOlga

Consilier al Secretarului General PDM
Cucu Ghenadie

CucuGhenadie

Coordonator AC PDM
Vasilachi Corneliu

VasilachiCorneliu

Coordonator AC PDM
Pitu Dragoș

PituDragoș

Coordonator AC PDM
Pascaru Oleg

PascaruOleg

Coordonator AC PDM
Niculiţă Sergiu

NiculiţăSergiu

Coordonator AC PDM
Batereanu Andrei

BatereanuAndrei

jurist
Bagrin Victor

BagrinVictor

Coordonator AC PDM
Delogramatic Ruslan

DelogramaticRuslan

Coordonator AC PDM
Drangoi Sergiu

DrangoiSergiu

Coordonator AC PDM
Jardan Viorel

JardanViorel

Coordonator AC PDM
Jora Vadim

JoraVadim

Coordonator AC PDM
Lesnic Vadim

LesnicVadim

Coordonator AC PDM
Popovici Sergiu

PopoviciSergiu

Coordonator AC PDM
Molozea Valentin

MolozeaValentin

Coordonator AC PDM
Roşioru Nicolae

RoşioruNicolae

Coordonator AC PDM
Tihon Roman

TihonRoman

Coordonator AC PDM
Rujanschi Anatol

RujanschiAnatol

Coordonator AC PDM
Bobeica  Liviu

Bobeica Liviu

Coordonator AC PDM
Cazacu Iurie

CazacuIurie

Coordonator AC PDM
Ciudin Alexandru

CiudinAlexandru

Coordonator AC PDM
Coțaga Valeriu

CoțagaValeriu

Coordonator AC PDM
Curmei Vadim

CurmeiVadim

Coordonator AC PDM
Curnic Sergiu

CurnicSergiu

Coordonator AC PDM
Cușnir Valeriu

CușnirValeriu

Coordonator AC PDM
Delibaltov Vadim

DelibaltovVadim

Coordonator AC PDM
Lebedinschi Oleg

LebedinschiOleg

Coordonator AC PDM
Melnic Igor

MelnicIgor

Coordonator AC PDM
Ursachi Andrei

UrsachiAndrei

Coordonator AC PDM
Eremia Iurie

EremiaIurie

Coordonator AC PDM
Ianeț Pavel

IanețPavel

Coordonator AC PDM
Batiușca Sergiu

BatiușcaSergiu

Coordonator AC PDM
Burdiumov Ion

BurdiumovIon

Coordonator AC PDM
Burlac Veaceslav

BurlacVeaceslav

Coordonator AC PDM
Glavan Ruxanda

GlavanRuxanda

Ministru
Pistruga Aliona

PistrugaAliona

Președinte OFD Edineț
Cotova Svetlana

CotovaSvetlana

Președinte OFD Ocnița
Ivanschi Zinaida

IvanschiZinaida

Secretar General OFD, Consilier raional
Lopatenco Emilia

LopatencoEmilia

Președinte OFD Drochia
Nedeliciuc Daniela

NedeliciucDaniela

Președinte OFD Ialoveni
Zlotea Aurelia

ZloteaAurelia

Președinte OFD Anenii Noi
Buhna Ana

BuhnaAna

Consilierul raional, Președintele organizației de Femei de la Nisporeni
Țurcanu Zinaida

ȚurcanuZinaida

Președinte ORP Călărași
Pancu Iulia

PancuIulia

Membru BE ORP Ungheni
Graur Cecilia

GraurCecilia

Președinte OPE Mun. Bălți
Coptu Olga

CoptuOlga

Consilierul raional, Cimișlia
Ambros Alexandru

AmbrosAlexandru

Primar or.Ungheni
Cojocari Constantin

CojocariConstantin

Primarul or. Edineț, Vice-președintele AAL
Ceaglîc Ludmila

CeaglîcLudmila

Primar s.Calfa,raionul Anenii Noi
Catan Mihail

CatanMihail

Primar s. Molești,raionul Ialoveni
Garas Iurie

GarasIurie

Președintele raionului Edineț
Marandiuc Vasile

MarandiucVasile

Președintele raionului Sîngerei
Botnari Alexandru

BotnariAlexandru

Vicepreședinte PDM; primarul oraşului Hînceşti
Ciobanu Andrei

CiobanuAndrei

Președintele raionului Cantemir
Mărcuță Vasile

MărcuțăVasile

Consilierul raional Nisporeni
Zubcu Victor

ZubcuVictor

Ministru
Cojocari Ion

CojocariIon

Președinte Tineretul Democrat, raionul Glodeni
Rusu Alexandru

RusuAlexandru

Președinte Tineretul Democrat, raionul Sîngerei
Gîrlea Eugen

GîrleaEugen

Secretar General Tineretul Democrat
Cauia Alexandr

CauiaAlexandr

Vicepreședinte PDM; Președinte Tineretul Democrat
Rotari Igor

RotariIgor

Președinte Tineretul Democrat. raionul Anenii-Noi
Strechi Igor

StrechiIgor

Vicepreședinte Tineretul Democrat
Guzun Grigore

GuzunGrigore

Secretar General-adjunct Tineretul Democrat
Harghel Ion

HarghelIon

Vicepreședinte Tineretul Democrat
Roșca Natalia

RoșcaNatalia

Vicepreședinte PDM
Mandalac Zinaida

MandalacZinaida

Directorul liceului. Mihai Eminescu", Florești
Țurcan Nina

ȚurcanNina

Președintele organizației Naționale a persoanelor în etate a PDM "Tezaurul Națiunii"
Guzgan Svetlana

GuzganSvetlana

Președinte OTP E raionul Ștefan-Vodă
Croitoru Aglaia

CroitoruAglaia

Președinte OTPE raionul Nisporeni
Gaidar Ala

GaidarAla

Președinte OTPE, raionul Cahul
Marinova Melpomenia

MarinovaMelpomenia

Președinte ORPE UTA Găgăuzia
Botezatu Grigore

BotezatuGrigore

Președinte OTP E raionul Râșcani
Dovgani Nicolai

DovganiNicolai

Președinte OPE Mun. Bălți
Dodonov Maria

DodonovMaria

Președinte OPE Mun. Chișinău
Movilă Oxana

MovilăOxana

Președintele OPE raionul Glodeni
Berezovschi Nelly

BerezovschiNelly

Coordonator AC PDM
Zolotcov Anatolie

ZolotcovAnatolie

Coordonator AC PDM
Ababii Oleg

AbabiiOleg

Directorul general, complexul-pilot de pedagogie curativă "Orfeu"
Andros Dorin

AndrosDorin

Secretarul general al ministerului dezvoltării regionale și construcțiilor
Apostol Ion

ApostolIon

Primar Trușeni
Arseni Andrian

ArseniAndrian

Director, TATI Grup Broker de Asigurare SRL SC
Bodiu Dorian

BodiuDorian

EUCAP Sahel Niger
Bolohan Luminița

BolohanLuminița

Consilier în Cabinetul președintelui parlamentului RM
Busuioc Serghei

BusuiocSerghei

Decanul facultății pedagogice, universitatea de Stat de educație fizică și sport
Calancea Ștefan

CalanceaȘtefan

Director adjunct, Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă
Carpovici Ana

CarpoviciAna

Agențiile de presă de Stat "Moldpres"
Cherdivară Radu

CherdivarăRadu

Directorul direcției Juridice, ÎS "CRIS "Registru
Colța Ludmila

ColțaLudmila

Șef, laboratorul Central de testare a SA "Franzeluța"
Crudu Valentin

CruduValentin

Șeful direcției, ministerul educației
Dutca Petru

DutcaPetru

Președintele Ligii veteranilor războiului din Afganistan, medic de la ÎS "Servicii transport auto"
Garștea Vladimir

GarșteaVladimir

Șef secție, SIT - 5 ÎS "CRIS "Registru"
Ghilaș Anatolie

GhilașAnatolie

Directorul general al Agenției relații funciare și cadastru a Republicii Moldova
Ghilaș Sergiu

GhilașSergiu

Directorul general al SRL "Serivito"
Golban Tatiana

GolbanTatiana

Director adjunct pentru activitatea academică a, liceului " Onisifor Ghibu
Grimailo Dan

GrimailoDan

Asistent de deputat, Parlamentul Republcii Moldova
Grosu Sergiu

GrosuSergiu

Director, Baza Auto a Cancelariei de Stat
Guja Dragoș

GujaDragoș

Student, Universitatea Liberă Internațională din Moldova
Gurițenco Vladimir

GurițencoVladimir

Directorul OCT Chișinău, ÎS "CADASTRU"
Gușan Artiom

GușanArtiom

Consilier în Cabinetul ministrului, ministerul tineretului și sportului
Guznac Valentin

GuznacValentin

Adjunctul secretarului general al Guvernului Republicii Moldova
Iurco Ghenadie

IurcoGhenadie

Șef Oficiul Teritorial Chișinău, Cancelaria de Stat
Mura Piotr

MuraPiotr

Vicedirector General "Moldtelecom" SA
Nedelea Veaceslav

NedeleaVeaceslav

Administrator, ZAL "Expo - Business – Chișinău"
Nepotu Ion

NepotuIon

Administrator, "Pultusk Invest" SRL
Oboroc Liviu

OborocLiviu

Director, national Unic de serviciul apeluri de urgență 112
Parfentiev Dumitru

ParfentievDumitru

Director, compania Națională de asigurări de sănătate
Pîntea Radu

PînteaRadu

Inginer, ÎS "CRIS "Registru"
Pogolșa Lilia

PogolșaLilia

Director, Institutul de Științe ale Educației
Popușoi Sergiu

PopușoiSergiu

Director Comercial,“Giramondo“ SRL
Prepeliță Boris

PrepelițăBoris

Vicepretor, Pretura sectorul Botanica
Satirovici Alexandru

SatiroviciAlexandru

Director, ÎS de Stat didactică, editura "Lumina"
Sănduță Natalia

SănduțăNatalia

Contabil, partidul Democrat din Moldova
Scutaru Nina

ScutaruNina

Contabil, Partidul Democrat din Moldova
Serbulenco Aliona

SerbulencoAliona

Viceministru al Sănătăţii
Sîreţanu Radu

SîreţanuRadu

Administrator, ICS Delphi Group SRL
Sîtnic Valentin

SîtnicValentin

Primarul, Primăria Stăuceni
Spînu Isae

SpînuIsae

Consultant, Ministerul Tehnologiei Informației și Comunicațiilor
Talmaci Alexandru

TalmaciAlexandru

Jurist, OM "Mega Credit" SRL
Tarlev Vitalie

TarlevVitalie

Viceministru, Ministerul tehnologiei informației și comunicațiilor
Timciuc Iacob

TimciucIacob

Șef, inspectoratul energetic de Stat
Triboi Elena

TriboiElena

Director, "Triboi - Com" SRL
Țurcan Gheorghe

ȚurcanGheorghe

Director, Spitalul Clinic al ministerului sănătăți
Usturoi Igor

UsturoiIgor

Șeful direcției, ÎS"CRIS" Registru"
Vasă Violeta

VasăVioleta

Șeful Cabinetului prim-ministrului Republicii Moldova, Guvernul Republicii Moldova
Vîrlan Maria

VîrlanMaria

Șef catedră ”Asistență Socială”, Universitatea Pedagogică de Stat ”Ion Creangă”
Zaporojan Oxana

ZaporojanOxana

Șeful Cabinetului Președintelui fracțiunii PDM
Savva Mihail

SavvaMihail

Secretar executiv ORP Anenii Noi, şef BEET
Muntean Vitalie

MunteanVitalie

Şef Fisc, Anenii Noi
Rapcea Serghei

RapceaSerghei

Președintele organizației raionale a partidului Anenii Noi
Popov Ion

PopovIon

Administrator GȚ “Popov Ion “
Anghelov Victor

AnghelovVictor

Coordonator AC PDM
Pascal Ecaterina

PascalEcaterina

Specialist principal, Direcția de învățămînt, Basarabesca
Dragnev Valeriu

DragnevValeriu

Director BASAVIN&CO, Președintele OR Basarabeasca aPDM
Caduc Anatolie

CaducAnatolie

Vicepreşedintele raionului Briceni.
Gnatiuc Mihail

GnatiucMihail

Președintele raionului Briceni
Rață Cristina

RațăCristina

Directorul executiv al organizației raionale de partid, director al oficiului Poștal Briceni
Galaju Andrian

GalajuAndrian

Registrator Oficiul Cadastral Teritorial Cahul
Arseni Vasile

ArseniVasile

Student Colegiul de Medicină, or.Cahul
Ivanov Vadim

IvanovVadim

Primar comuna Găvănoasa, raionul Cahul
Sarsaman Eugenia

SarsamanEugenia

Şef Agenţia pentru Ocuparea Forţei de Muncă Cahul
Calmîc Vladimir

CalmîcVladimir

Vice-președintele raionului Cahul
Artene Sergiu

ArteneSergiu

Președintele raionului Călărași
Dodon Simion

DodonSimion

Secretar Executiv ORP Călăraşi
Timofte Vasile

TimofteVasile

Președintele organizației raionale Călărași
Popa Adela

PopaAdela

Șeful serviciului poștal Cantemir
Antoniu Anatolie

AntoniuAnatolie

Șef serviciu, Direcția de documentare a populației Cantemir
Putregai Constantin

PutregaiConstantin

Agronom, președinte GLIA
Gluh Ilie

GluhIlie

Președintele de onoare al organizației raionale Căușeni
Gorban Nicolae

GorbanNicolae

Președinte ORP Căușeni
Marginean Elena

MargineanElena

Primar s.Ursoaia
Durlescu Gheorghe

DurlescuGheorghe

Secretar executiv ORP Cimişlia
Culeșov Maria

CuleșovMaria

Sef ADR Sud
Medoni Vladimir

MedoniVladimir

Vice-președintele organizației raionale Cimișlia, primarul comunei Hîrtop
Prodan Sveatoslav

ProdanSveatoslav

Președinte ORP Cimișlia
Untila Marcel

UntilaMarcel

Şef SÎTCCA Criuleni
Andriuța Iurie

AndriuțaIurie

Președintele raionului Criuleni
Bolbocean Andrei

BolboceanAndrei

Antreprenor
Chiriac Victor

ChiriacVictor

Președintele raionului Dondușeni, Președintele organizației raionale a partidului Dondușeni
Chiriac Mariana

ChiriacMariana

Primarul s. Climăuți, raionul Dondușeni
Guțan Aureliu

GuțanAureliu

Președintele aleșilor locali, primarul c. Plop
Dascal Iurie

DascalIurie

Directorul TEHAGRODAS, SRL
Tizu Valeriu

TizuValeriu

Primarul comunei Petreni, Drochia, Președintele asociației primarilor
Grădinaru Vasile

GrădinaruVasile

Președintele raionului Drochia
Soltan Iurie

SoltanIurie

Primar s. Pîrîta, Dubăsari
Tataru Victor

TataruVictor

Administrator al Î.I"Tataru Victor"
Gațcan Leonid

GațcanLeonid

Președintele organizației raionale Dubăsari, avocat
Nepeivoda Igor

NepeivodaIgor

Vicepreședinte ORP, Edineț
Mosoric Galina

MosoricGalina

Directorul Edineț centrul de servicii poștale, Președintele de onoare al organizației raionale Edineț
Gudumac Anatol

GudumacAnatol

Primarul s. Trinca, Edineț, Vice-președintele organizației raionale Edineț
Bînzari Iraida

BînzariIraida

Președinte ORP Fălești, Preşedinte Raionul Făleşti
Babii Viorel

BabiiViorel

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Olaru Mihail

OlaruMihail

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Paniș Ștefan

PanișȘtefan

Președintele raionului Florești
Rusu Petru

RusuPetru

Vice-președintele organizației raionale Florești, Șeful direcției de asistență socială, Florești
Rusu Svetlana

RusuSvetlana

Vice-președintele organizației raionale Florești, Director Centrul medicilor de familie Florești
Fedoraş Ecaterina

FedoraşEcaterina

Preşedinte CAP “La Fontan”
Leucă Ion

LeucăIon

Președintele organizației raionale Glodeni, președintele raionului Glodeni
Movilă Ion

MovilăIon

Vice-președintele organizației raionale Glodeni, șeful inspectoratului fiscal de Stat Glodeni
Rusu Vlad

RusuVlad

Președinte TD Hîncești
Lambos Elena

LambosElena

Primar s.Cioara,Hîncești
Buza Ghenadie

BuzaGhenadie

Hîncești, Președinte ORP
Blișceac Vladimir

BlișceacVladimir

Vice-președintele organizației raionale Hîncești
Chetraru Anatolie

ChetraruAnatolie

Vicepreședinte
Sajin Ghenadie

SajinGhenadie

Președintele organizației raionale Ialoveni, Director al ICS
Petrea Natalia

PetreaNatalia

Primar s.Costești, Ialoveni
Carmanu Lilian

CarmanuLilian

Vice - președintele organizației raionale Ialoveni, primarul comunei Mileștii Mici
Buzatu Victor

BuzatuVictor

Președinte Organizația de Tineret, Ialoveni
Melenciuc Anatolie

MelenciucAnatolie

Președintele de onoare al organizației raionale Ialoveni
Priţcan Nicolaie

PriţcanNicolaie

Șef SAI Leova
Grețu Efrosinia

GrețuEfrosinia

Președintele organizației raionale Leova
Grosu Vasile

GrosuVasile

Primarul s. Filipeni, Leova
Gangan Ion

GanganIon

Șeful Apă Canal, Nisporeni
Tabără Mihail

TabărăMihail

Pensionar
Stici Semion

SticiSemion

Membru al biroului Executiv al organizației raionale Nisporeni
Postolache Marcel

PostolacheMarcel

Șef Oficiul Cadastral
Voleac Igor

VoleacIgor

Șeful inspectoratului Fiscal principal de stat
Gaidău Constantin

GaidăuConstantin

Președintele organizației raionale Ocnița, consilier raional
Atamanenco Andrei

AtamanencoAndrei

Vicepreşedinte ORP Orhei
Boldurat Ilie

BolduratIlie

Preşedintele Asociaţiei Primarilor, Orhei
Stratulat Ion

StratulatIon

Președintele organizației raionale Orhei, viceministrul dezvoltării regionale și construcțiilor
Golub Tudor

GolubTudor

Președintele raionului Orhei
Popa Lidia

PopaLidia

Președintele organizației de Femei a PDM Orhei
Postu Nina

PostuNina

Medic-șef al spitalului raional, Rezina
Graur Eleonora

GraurEleonora

Vicepreședinte PDM; Președintele raionului Rezina
Tatarov Simion

TatarovSimion

Primarul, Rezina, director al SRL "Mas Tatarov"
Zamurdac Galina

ZamurdacGalina

Vicepreședinte
Urzică Iurie

UrzicăIurie

Președintele raionului Rîșcani, Președintele organizației raionale Rîșcani
Cherdivară Mircea

CherdivarăMircea

Director, școală Profesională Rîșcani
Condorachi Maria

CondorachiMaria

Viceprimar or.Sîngerei
Sîrbu Alexandru

SîrbuAlexandru

Primar s.Cubolta
Brașovschi Gheorghe

BrașovschiGheorghe

Președintele organizației raionale Sîngerei, primarul, Sîngerei
Ababii Angela

AbabiiAngela

Primar s.Cobîlea, Șoldănești
Mîndru Nicolae

MîndruNicolae

Șeful direcției învățămînt
Rotundu Svetlana

RotunduSvetlana

Vicepreședinte
Gîtlan Nicolae

GîtlanNicolae

Director Red Nord Vest
Guțu Victor

GuțuVictor

Antreprenor, Director Kernel Group,Consilier Raional
Muntean Ghenadie

MunteanGhenadie

Soroca, Președinte ORP
Nicuță Vladimir

NicuțăVladimir

Vicepreședinte
Dragan Serghei

DraganSerghei

Antreprenor, Director SRL Ermo Group
Pînzaru Axenia

PînzaruAxenia

Consilier raional, Contabil- şef SRL „Marialexprim”
Cociu Vladislav

CociuVladislav

Primar s.Carahasani
Molozea Nicolae

MolozeaNicolae

Președintele organizației raionale Ștefan Vodă, Președintele raionului Ștefan Vodă
Botnari Vasile

BotnariVasile

Președinte SA Moldovagaz
Vrîncean Anton

VrînceanAnton

Maistru sector de exploatare, Strășeni Gaz
Țaca Valentina

ȚacaValentina

Primarul Țigănești, Strășeni
Popa Mihail

PopaMihail

Președintele organizației raionale Strășeni, președintele raionului Strășeni
Tașnicenco Raisa

TașnicencoRaisa

Primar s.Musaitu
Covalji Fiodor

CovaljiFiodor

Taraclia, Președinte ORP
Plagov Vasile

PlagovVasile

Președintele de onoare al organizației raionale Taraclia
Manoli Diana

ManoliDiana

Președintele ORP Telenești
Popa  Haralampie

Popa Haralampie

Pensionar
Harghel Vasile

HarghelVasile

Primul vice-președintele raionului, Președintele organizației raionale Telenești
Furculiță Ecaterina

FurculițăEcaterina

Vice-președintele raionului Telenești
Chirinciuc Parascovia

ChirinciucParascovia

Director CP Ungheni, Vicepreședinte OFD Ungheni
Diaconu Mihail

DiaconuMihail

Director GȚ “Mihai Diaconu”
Cațer Sergiu

CațerSergiu

Director Ungheni GAZ
Gherasimov Petru

GherasimovPetru

Vice-președintele raionului Ungheni
Guzun Ludmila

GuzunLudmila

Președintele organizației raionale Ungheni, Președintele raionului Ungheni
Cernev Serghei

CernevSerghei

Membru CPN
Ciolac Vitalie

CiolacVitalie

Vice-ministru, Ministerul tehnologiei informației și comunicațiilor
Gaidarji Fiodor

GaidarjiFiodor

Asistent de deputat, Parlamentul Republicii Moldova
Cernev Andrei

CernevAndrei

Inspector Inspectoratul de stat al muncii
Filipova Valentina

FilipovaValentina

Contabil ’Vaicomtrans’’
Kopushchulu Gheorgy

KopushchuluGheorgy

Șeful Filialei "Gărilor și autogărilor"
Golosapova Maria

GolosapovaMaria

Tehnic PTS SRL Gagauz-gaz
Caici Oleg

CaiciOleg

Șef SRL Gagauz-gaz
Cadin Georgii

CadinGeorgii

Șef De Stat "Registru"
Mahu Octavian

MahuOctavian

Președintele OMP Bălți
Onoico Alexei

OnoicoAlexei

Administratorul "Liderdraive" SRL
Iordan Serghei

IordanSerghei

Șef ÎS ”Cadastru”
Harcenco Anatolie

HarcencoAnatolie

Pensionar
Moldovan Veaceslav

MoldovanVeaceslav

Directorul general al "Furnizarea Energiei Electrice Nord" SA
Gîlcă Valeriu

GîlcăValeriu

Șef ”Remiza de vagoane”, Bălți