Democratic Party of Moldova

Igor Voleac

Igor Voleac

National Political Council DPM

Vlad Plahotniuc

VladPlahotniuc

President of the DPM

Andrian Candu

AndrianCandu

Deputy President of the DPM; Speaker of the Parliament
Dumitru Diacov

DumitruDiacov

Honorable President of the DPM; Deputy Chair of the DPM Faction in the RM Parliament
Marian Lupu

MarianLupu

Deputy President of the DPM, Chair of the DPM faction in the RM Parliament
Constantin BOTNARI

ConstantinBOTNARI

General Secretary of the DPM

Vremea Igor

VremeaIgor

Ivanov Violeta

IvanovVioleta

Vitiuc Vladimir

VitiucVladimir

Deputy President of the DPM; MP in the Republic of Moldova Parliament
Balmoş Galina

BalmoşGalina

Raisa Apolschii

RaisaApolschii

Elena BACALU

ElenaBACALU

Demian Caraseni

DemianCaraseni

Nicolai Dudoglo

NicolaiDudoglo

Eugen Nichiforciuc

EugenNichiforciuc

Cornel Padnevici

CornelPadnevici

Oleg Sîrbu

OlegSîrbu

Sergiu Sîrbu

SergiuSîrbu

Valentina Buliga

ValentinaBuliga

Marcel Raducan

MarcelRaducan

Valentina Stratan

ValentinaStratan

Valentina Rotaru

ValentinaRotaru

Serghei Chiseliov

SergheiChiseliov

Cebotari Vladimir

CebotariVladimir

Minister of Justice
Monica Babuc

MonicaBabuc

Minister of Education, Culture and Research
Vasile Bîtcă

VasileBîtcă

Minister of Agriculture, Regional Development and Environment
Octavian CALMÂC

OctavianCALMÂC

Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Infrastructure

Liviu Bobeica

LiviuBobeica

Coordonator AC PDM
Iurie Cazacu

IurieCazacu

Coordonator AC PDM
Alexandru Ciudin

AlexandruCiudin

Coordonator AC PDM
Valeriu Coțaga

ValeriuCoțaga

Coordonator AC PDM
Vadim Curmei

VadimCurmei

Coordonator AC PDM
Sergiu Curnic

SergiuCurnic

Coordonator AC PDM
Valeriu Cușnir

ValeriuCușnir

Vadim Delibatov

VadimDelibatov

Coordonator AC PDM
Oleg Lebedinschi

OlegLebedinschi

Coordonator AC PDM
Igor Melnic

IgorMelnic

Coordonator AC PDM
Andrei Ursachi

AndreiUrsachi

Coordonator AC PDM
Iurie Eremia

IurieEremia

Coordonator AC PDM
Pavel Ianeț

PavelIaneț

Coordonator AC PDM

Coordonator AC PDM

Coordonator AC PDM

Coordonator AC PDM
Ruxanda GLAVAN

RuxandaGLAVAN

Zinaida Ivanschi

ZinaidaIvanschi

Ana Buhna

AnaBuhna

Consilierul raional, Președintele organizației de Femei de la Nisporeni
Zinaida Țurcanu

ZinaidaȚurcanu

Lilia Pancu

LiliaPancu

Cecilia Graur

CeciliaGraur

Consilierul raional, Cimișlia

Alexandru Botnari

AlexandruBotnari

Deputy President of the DPM, Mayor of Hâncești city
Andrei Ciobanu

AndreiCiobanu

Președintele raionului Cantemir

Consilierul raional Nisporeni
Victor ZUBCU

VictorZUBCU

Cauia Alexandr

CauiaAlexandr

Deputy President of the DPM; President of Democratic Youth

Natalia Roșca

NataliaRoșca

Deputy President of the DPM

Directorul liceului. Mihai Eminescu", Florești
Nina Țurcan

NinaȚurcan

Președintele organizației Naționale a persoanelor în etate a PDM "Tezaurul Națiunii"

Oxana Movilă

OxanaMovilă

Președintele OTP E raionul Glodeni
Nelly Berezovschi

NellyBerezovschi

Coordonator AC PDM
Anatolie Zolotcov

AnatolieZolotcov

Coordonator AC PDM
Oleg Ababii

OlegAbabii

Directorul general, complexul-pilot de pedagogie curativă "Orfeu"
Dorin ANDROS

DorinANDROS

Secretarul general al ministerului dezvoltării regionale și construcțiilor
Ion Apostol

IonApostol

Primar Trușeni

Dorian Bodiu

DorianBodiu

EUCAP Sahel Niger

Consilier în Cabinetul președintelui parlamentului RM

Decanul facultății pedagogice, universitatea de Stat de educație fizică și sport

Ana Carpovici

AnaCarpovici

Agențiile de presă de Stat "Moldpres"

Directorul direcției Juridice, ÎS "CRIS "Registru

Șef, laboratorul Central de testare a SA "Franzeluța"

Șeful direcției, ministerul educației
Petru Dutca

PetruDutca

Președintele Ligii veteranilor războiului din Afganistan, medic de la ÎS "Servicii transport auto"

Anatolie Ghilaș

AnatolieGhilaș

Directorul general al Agenției relații funciare și cadastru a Republicii Moldova

Directorul general al SRL "Serivito"
Tatiana Golban

TatianaGolban

Director adjunct pentru activitatea academică a, liceului " Onisifor Ghibu

Vladimir Gurițenco

VladimirGurițenco

Directorul OCT Chișinău, ÎS "CADASTRU"
Artiom Gușan

ArtiomGușan

Consilier în Cabinetul ministrului, ministerul tineretului și sportului
Valentin Guznac

ValentinGuznac

Adjunctul secretarului general al Guvernului Republicii Moldova

Veaceslav Nedelea

VeaceslavNedelea

Administrator, ZAL "Expo - Business – Chișinău"
Ivan Nepotu

IvanNepotu

Administrator, "Pultusk Invest" SRL
Liviu Oboroc

LiviuOboroc

Director, national Unic de serviciul apeluri de urgență 112
Dumitru PARFENTIEV

DumitruPARFENTIEV

Director, compania Națională de asigurări de sănătate

Alexandru Satirovici

AlexandruSatirovici

Director, ÎS de Stat didactică, editura "Lumina"
Natalia Sănduță

NataliaSănduță

Contabil, partidul Democrat din Moldova

Administrator, ICS Delphi Group SRL

Primarul, Primăria Stăuceni

Viceministru, Ministerul tehnologiei informației și comunicațiilor
Iacob Timciuc

IacobTimciuc

Șef, inspectoratul energetic de Stat
Elena Triboi

ElenaTriboi

Director, "Triboi - Com" SRL
Gheorghe Țurcanu

GheorgheȚurcanu

Director, spitalul Clinic al ministerului sănătății
Igor Usturoi

IgorUsturoi

Șeful direcției, ÎS"CRIS" Registru"

Șeful Cabinetului prim-ministrului Republicii Moldova, Guvernul Republicii Moldova

Oxana Zaporojan

OxanaZaporojan

Șeful Cabinetului Președintelui fracțiunii PDM

Președintele organizației raionale a partidului Anenii Noi

Mihail Gnatiuc

MihailGnatiuc

Președintele raionului Briceni
Cristina Rață

CristinaRață

Directorul executiv al organizației raionale de partid, director al oficiului Poștal Briceni

Vladimir CALMÎC

VladimirCALMÎC

Vice-președintele raionului Cahul

Președintele raionului Călărași

Vasile Timofti

VasileTimofti

Președintele organizației raionale Călărași

Șeful serviciului poștal Cantemir
Anatolie Antoniu

AnatolieAntoniu

Șef serviciu, Direcția de documentare a populației Cantemir

Agronom, președinte GLIA
Ilie Gluh

IlieGluh

Președintele de onoare al organizației raionale Căușeni

Vice-președintele organizației raionale Cimișlia, primarul comunei Hîrtop

Iurie Andriuța

IurieAndriuța

Președintele raionului Criuleni
Andrei Bolbocean

AndreiBolbocean

Antreprenor
Victor Chiriac

VictorChiriac

Președintele raionului Dondușeni, Președintele organizației raionale a partidului Dondușeni
Mariana Chiriac

MarianaChiriac

Primarul s. Climăuți, raionul Dondușeni
Aureliu Guțanu

AureliuGuțanu

Președintele aleșilor locali, primarul c. Plop
Iurie DASCAL

IurieDASCAL

Directorul TEHAGRODAS, SRL
Valeriu Tizu

ValeriuTizu

Primarul comunei Petreni, Drochia, Președintele asociației primarilor
Vasile Grădinaru

VasileGrădinaru

Președintele raionului Drochia

Leonid Gațcan

LeonidGațcan

Președintele organizației raionale Dubăsari, avocat

Vicepreședinte ORP, Edineț
Galina Mosoric

GalinaMosoric

Directorul Edineț centrul de servicii poștale, Președintele de onoare al organizației raionale Edineț
Anatol Gudumac

AnatolGudumac

Primarul s. Trinca, Edineț, Vice-președintele organizației raionale Edineț
Iraida BÎNZARI

IraidaBÎNZARI

Președinte ORP Fălești, Preşedinte Raionul Făleşti
Viorel Babii

ViorelBabii

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Mihai Olaru

MihaiOlaru

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Ștefan PANIȘ

ȘtefanPANIȘ

Președintele raionului Florești
Petru Rusu

PetruRusu

Vice-președintele organizației raionale Florești, Șeful direcției de asistență socială, Florești
Svetlana Rusu

SvetlanaRusu

Vice-președintele organizației raionale Florești, Director Centrul medicilor de familie Florești

Ion Leucă

IonLeucă

Președintele organizației raionale Glodeni, președintele raionului Glodeni
Ion Movilă

IonMovilă

Vice-președintele organizației raionale Glodeni, șeful inspectoratului fiscal de Stat Glodeni

Președinte TD Hîncești

Vladimir Blișceac

VladimirBlișceac

Vice-președintele organizației raionale Hîncești
Anatol CHETRARU

AnatolCHETRARU

Ghenadie Sajin

GhenadieSajin

Președintele organizației raionale Ialoveni, Director al ICS

Vice - președintele organizației raionale Ialoveni, primarul comunei Mileștii Mici

Anatolie Melenciuc

AnatolieMelenciuc

Președintele de onoare al organizației raionale Ialoveni

Șef SAI Leova
Efrosinia Grețu

EfrosiniaGrețu

Președintele organizației raionale Leova
Vasile Grosu

VasileGrosu

Primarul s. Filipeni, Leova
Ion Gangan

IonGangan

Șeful Apă Canal, Nisporeni

Pensionar

Membru al biroului Executiv al organizației raionale Nisporeni

Șef Oficiul Cadastral
Igor Voleac

IgorVoleac

Șeful inspectoratului Fiscal principal de stat
Constantin Gaidău

ConstantinGaidău

Președintele organizației raionale Ocnița, consilier raional

Ion Stratulat

IonStratulat

Președintele organizației raionale Orhei, viceministrul dezvoltării regionale și construcțiilor
Tudor Golub

TudorGolub

Președintele raionului Orhei
Lidia Popa

LidiaPopa

Președintele organizației de Femei a PDM Orhei

Graur Eleonora

GraurEleonora

Deputy President of the DPM; President of Rezina Rayon

Primarul, Rezina, director al SRL "Mas Tatarov"
Galina ZAMURDAC

GalinaZAMURDAC

Președintele raionului Rîșcani, Președintele organizației raionale Rîșcani
Mircea Cherdivară

MirceaCherdivară

Director, școală Profesională Rîșcani

Gheorghe Brașovschi

GheorgheBrașovschi

Președintele organizației raionale Sîngerei, primarul, Sîngerei

Șeful direcției învățămînt
Svetlana ROTUNDU

SvetlanaROTUNDU

Vladimir NICUȚĂ

VladimirNICUȚĂ

Serghei Dragan

SergheiDragan

Antreprenor, Director SRL Ermo Group

Nicolae Molozea

NicolaeMolozea

Președintele organizației raionale Ștefan Vodă, Președintele raionului Ștefan Vodă
Vasile Botnari

VasileBotnari

President of SA Moldovagaz

Valentina Țaca

ValentinaȚaca

Primarul Țigănești, Strășeni
Mihail Popa

MihailPopa

Președintele organizației raionale Strășeni, președintele raionului Strășeni

Vasile Plagov

VasilePlagov

Președintele de onoare al organizației raionale Taraclia

Președintele ORP Telenești
Haralambie Popa

HaralambiePopa

Pensionar
Vasile HARGHEL

VasileHARGHEL

Primul vice-președintele raionului, Președintele organizației raionale Telenești
Ecaterina Furculiță

EcaterinaFurculiță

Vice-președintele raionului Telenești

Vice-președintele raionului Ungheni
Ludmila Guzun

LudmilaGuzun

Președintele organizației raionale Ungheni, Președintele raionului Ungheni

Vitalie CIOLAC

VitalieCIOLAC

Vice-ministru, Ministerul tehnologiei informației și comunicațiilor
Fiodor Gaidarji

FiodorGaidarji

Asistent de deputat, Parlamentul republicii moldova

Gheorgy Kopushchulu

GheorgyKopushchulu

Șeful Filialei "Gărilor și autogărilor"

Șef SRL Gagauz-gaz
Grigorii Cadin

GrigoriiCadin

Șef De Stat "Registru"
Mahu Octavian

MahuOctavian

Administratorul "Liderdraive" SRL

Veaceslav Moldovan

VeaceslavMoldovan

Directorul general al "Furnizarea Energiei Electrice Nord" SA