Democratic Party of Moldova

Ana Carpovici

Ana Carpovici

National Political Council DPM

Plahotniuc Vlad

PlahotniucVlad

President of the DPM
Filip Pavel

FilipPavel

Prime Deputy President of the DPM; Prime Minister of the RM
Candu Andrian

CanduAndrian

Deputy President of the DPM; Speaker of the Parliament
Diacov Dumitru

DiacovDumitru

Honorable President of the DPM; Deputy Chair of the DPM Faction in the RM Parliament
Lupu Marian

LupuMarian

Deputy President of the DPM, Chair of the DPM faction in the RM Parliament
Botnari Constantin

BotnariConstantin

General Secretary of the DPM
Balmoş Galina

BalmoşGalina

MP in the Republic of Moldova Parliament
Zagorodnîi Anatolie

ZagorodnîiAnatolie

MP in the Republic of Moldova Parliament
Mihalache Corneliu

MihalacheCorneliu

MP in the Republic of Moldova Parliament
Stati Sergiu

StatiSergiu

MP in the Republic of Moldova Parliament
Gudumac Elena

GudumacElena

MP in the Republic of Moldova Parliament
Ivanov Violeta

IvanovVioleta

MP in the Republic of Moldova Parliament
Vitiuc Vladimir

VitiucVladimir

Deputy President of the DPM; MP in the Republic of Moldova Parliament
Balan Ion

BalanIon

MP in the Republic of Moldova Parliament
Reşetnicov Artur

ReşetnicovArtur

MP in the Republic of Moldova Parliament
Agache Angel

AgacheAngel

MP in the Republic of Moldova Parliament
Mîndru Victor

MîndruVictor

MP in the Republic of Moldova Parliament
Pleşca Simion - Nae

PleşcaSimion - Nae

MP in the Republic of Moldova Parliament
Golovin Boris

GolovinBoris

MP in the Republic of Moldova Parliament
Gorilă Anatolie

GorilăAnatolie

MP in the Republic of Moldova Parliament
Hotineanu Vladimir

HotineanuVladimir

MP in the Republic of Moldova Parliament
Porcescu Petru

PorcescuPetru

MP in the Republic of Moldova Parliament
Vremea Igor

VremeaIgor

MP in the Republic of Moldova Parliament
Ştirbate Petru

ŞtirbatePetru

MP in the Republic of Moldova Parliament
Juravschi Nicolae

JuravschiNicolae

MP in the Republic of Moldova Parliament
Veaceslav Nedelea

VeaceslavNedelea

MP in the Republic of Moldova Parliament
Bannicov Alexandr

BannicovAlexandr

MP in the Republic of Moldova Parliament
Dudnic Corneliu

DudnicCorneliu

MP in the Republic of Moldova Parliament
Ţuţu Constantin

ŢuţuConstantin

MP in the Republic of Moldova Parliament
Lupu Lidia

LupuLidia

MP in the Republic of Moldova Parliament
Andronachi Vladimir

AndronachiVladimir

MP in the Republic of Moldova Parliament
Apolschii Raisa

ApolschiiRaisa

MP in the Republic of Moldova Parliament
Bacalu Elena

BacaluElena

MP in the Republic of Moldova Parliament
Caraseni  Demian

Caraseni Demian

MP in the Republic of Moldova Parliament
Nichiforciuc Eugen

NichiforciucEugen

MP in the Republic of Moldova Parliament
Padnevici Cornel

PadneviciCornel

MP in the Republic of Moldova Parliament
Oleg Sîrbu

OlegSîrbu

MP in the Republic of Moldova Parliament
Sîrbu Sergiu

SîrbuSergiu

MP in the Republic of Moldova Parliament
Buliga Valentina

BuligaValentina

MP in the Republic of Moldova Parliament
Marcel Raducan

MarcelRaducan

MP in the Republic of Moldova Parliament
Stratan Valentina

StratanValentina

MP in the Republic of Moldova Parliament
Rotaru Valentina

RotaruValentina

MP in the Republic of Moldova Parliament
Chiseliov Serghei

ChiseliovSerghei

MP in the Republic of Moldova Parliament
Monica Babuc

MonicaBabuc

Minister of Education, Culture and Research
Cebotari Vladimir

CebotariVladimir

Head of staff
Erhan Olga

ErhanOlga

Cucu Ghenadie

CucuGhenadie

Vasilachi Corneliu

VasilachiCorneliu

Pitu Dragoş

PituDragoş

Pascaru Oleg

PascaruOleg

Niculiţă Sergiu

NiculiţăSergiu

Batereanu Andrei

BatereanuAndrei

Batereanu Andrei

BatereanuAndrei

Delogramatic Ruslan

DelogramaticRuslan

Delogramatic Ruslan

DelogramaticRuslan

Jardan Viorel

JardanViorel

Jora Vadim

JoraVadim

Lesnic Vadim

LesnicVadim

Popovici Sergiu

PopoviciSergiu

Molozea Valentin

MolozeaValentin

Roşioru Nicolae

RoşioruNicolae

Tihon Roman

TihonRoman

Rujanschi Anatol

RujanschiAnatol

Bobeica  Liviu

Bobeica Liviu

Coordonator AC PDM
Cazacu Iurie

CazacuIurie

Coordonator AC PDM
Ciudin Alexandru

CiudinAlexandru

Coordonator AC PDM
Coţaga Valeriu

CoţagaValeriu

Coordonator AC PDM
Curmei Vadim

CurmeiVadim

Coordonator AC PDM
Curnic Sergiu

CurnicSergiu

Coordonator AC PDM
Cuşnir Valeriu

CuşnirValeriu

Delibaltov Vadim

DelibaltovVadim

Coordonator AC PDM
Lebedinschi Oleg

LebedinschiOleg

Coordonator AC PDM
Melnic Igor

MelnicIgor

Coordonator AC PDM
Ursachi Andrei

UrsachiAndrei

Coordonator AC PDM
Eremia Iurie

EremiaIurie

Coordonator AC PDM
Ianeţ Pavel

IaneţPavel

Coordonator AC PDM
Batiuşca Sergiu

BatiuşcaSergiu

Coordonator AC PDM
Burdiumov Ion

BurdiumovIon

Coordonator AC PDM
Burlac Veaceslav

BurlacVeaceslav

Coordonator AC PDM
Glavan Ruxanda

GlavanRuxanda

Cotova Svetlana

CotovaSvetlana

Ivanschi Zinaida

IvanschiZinaida

Lopatenco Emilia

LopatencoEmilia

Nedeliciuc Daniela

NedeliciucDaniela

Zlotea Aurelia

ZloteaAurelia

Buhna Ana

BuhnaAna

Consilierul raional, Președintele organizației de Femei de la Nisporeni
Ţurcanu Zinaida

ŢurcanuZinaida

Pancu Iulia

PancuIulia

Graur Cecilia

GraurCecilia

Graur Eleonora

GraurEleonora

Coptu Olga

CoptuOlga

Consilierul raional, Cimișlia
Ambros Alexandru

AmbrosAlexandru

Cojocari Constantin

CojocariConstantin

Ceaglîc Ludmila

CeaglîcLudmila

Catan Mihail

CatanMihail

Garas Iurie

GarasIurie

Marandiuc Vasile

MarandiucVasile

Botnari Alexandru

BotnariAlexandru

Deputy President of the DPM, Mayor of Hâncești city
Ciobanu Andrei

CiobanuAndrei

Președintele raionului Cantemir
Mărcuţă Vasile

MărcuţăVasile

Consilierul raional Nisporeni
Cauia Alexandr

CauiaAlexandr

Deputy President of the DPM; President of Democratic Youth
Cojocari Ion

CojocariIon

Rusu Alexandru

RusuAlexandru

Rotari Igor

RotariIgor

Guzun Grigore

GuzunGrigore

Harghel Ion

HarghelIon

Roşca Natalia

RoşcaNatalia

Ţurcan Nina

ŢurcanNina

Președintele organizației Naționale a persoanelor în etate a PDM "Tezaurul Națiunii"
Mandalac Zinaida

MandalacZinaida

Directorul liceului. Mihai Eminescu", Florești
Guzgan Svetlana

GuzganSvetlana

Croitoru Aglaia

CroitoruAglaia

Gaidar Ala

GaidarAla

Marinova Melpomenia

MarinovaMelpomenia

Botezatu Grigore

BotezatuGrigore

Dovgani Nicolai

DovganiNicolai

Movilă Oxana

MovilăOxana

Președintele OTP E raionul Glodeni
Victor ZUBCU

VictorZUBCU

Octavian CALMÂC

OctavianCALMÂC

Nelly Berezovschi

NellyBerezovschi

Coordonator AC PDM
Anatolie Zolotcov

AnatolieZolotcov

Coordonator AC PDM
Oleg Ababii

OlegAbabii

Directorul general, complexul-pilot de pedagogie curativă "Orfeu"
Dorin ANDROS

DorinANDROS

Secretarul general al ministerului dezvoltării regionale și construcțiilor
Ion Apostol

IonApostol

Primar Trușeni

Consilier în Cabinetul președintelui parlamentului RM

Decanul facultății pedagogice, universitatea de Stat de educație fizică și sport

Ana Carpovici

AnaCarpovici

Agențiile de presă de Stat "Moldpres"

Directorul direcției Juridice, ÎS "CRIS "Registru

Șef, laboratorul Central de testare a SA "Franzeluța"

Șeful direcției, ministerul educației
Petru Dutca

PetruDutca

Președintele Ligii veteranilor războiului din Afganistan, medic de la ÎS "Servicii transport auto"

Anatolie Ghilaș

AnatolieGhilaș

Directorul general al Agenției relații funciare și cadastru a Republicii Moldova

Directorul general al SRL "Serivito"
Tatiana Golban

TatianaGolban

Director adjunct pentru activitatea academică a, liceului " Onisifor Ghibu

Vladimir Gurițenco

VladimirGurițenco

Directorul OCT Chișinău, ÎS "CADASTRU"
Artiom Gușan

ArtiomGușan

Consilier în Cabinetul ministrului, ministerul tineretului și sportului
Valentin Guznac

ValentinGuznac

Adjunctul secretarului general al Guvernului Republicii Moldova

Liviu Oboroc

LiviuOboroc

Director, national Unic de serviciul apeluri de urgență 112
Dumitru PARFENTIEV

DumitruPARFENTIEV

Director, compania Națională de asigurări de sănătate

Alexandru Satirovici

AlexandruSatirovici

Director, ÎS de Stat didactică, editura "Lumina"
Natalia Sănduță

NataliaSănduță

Contabil, partidul Democrat din Moldova

Administrator, ICS Delphi Group SRL

Primarul, Primăria Stăuceni

State Secretary, Ministry of Economy and Infrastructure
Iacob Timciuc

IacobTimciuc

Șef, inspectoratul energetic de Stat
Elena Triboi

ElenaTriboi

Director, "Triboi - Com" SRL
Ţurcan Gheorghe

ŢurcanGheorghe

Director, spitalul Clinic al ministerului sănătății
Igor Usturoi

IgorUsturoi

Șeful direcției, ÎS"CRIS" Registru"

Șeful Cabinetului prim-ministrului Republicii Moldova, Guvernul Republicii Moldova

Oxana Zaporojan

OxanaZaporojan

Șeful Cabinetului Președintelui fracțiunii PDM

Președintele organizației raionale a partidului Anenii Noi

Mihail Gnatiuc

MihailGnatiuc

Președintele raionului Briceni
Cristina Rață

CristinaRață

Directorul executiv al organizației raionale de partid, director al oficiului Poștal Briceni

Vladimir CALMÎC

VladimirCALMÎC

Vice-președintele raionului Cahul

Președintele raionului Călărași

Vasile Timofti

VasileTimofti

Președintele organizației raionale Călărași

Șeful serviciului poștal Cantemir
Anatolie Antoniu

AnatolieAntoniu

Șef serviciu, Direcția de documentare a populației Cantemir

Agronom, președinte GLIA
Ilie Gluh

IlieGluh

Președintele de onoare al organizației raionale Căușeni

Vice-președintele organizației raionale Cimișlia, primarul comunei Hîrtop

Andrei Bolbocean

AndreiBolbocean

Antreprenor
Victor Chiriac

VictorChiriac

Președintele raionului Dondușeni, Președintele organizației raionale a partidului Dondușeni
Mariana Chiriac

MarianaChiriac

Primarul s. Climăuți, raionul Dondușeni
Aureliu Guțanu

AureliuGuțanu

Președintele aleșilor locali, primarul c. Plop
Iurie DASCAL

IurieDASCAL

Directorul TEHAGRODAS, SRL
Valeriu Tizu

ValeriuTizu

Primarul comunei Petreni, Drochia, Președintele asociației primarilor
Vasile Grădinaru

VasileGrădinaru

Președintele raionului Drochia

Vicepreședinte ORP, Edineț
Galina Mosoric

GalinaMosoric

Directorul Edineț centrul de servicii poștale, Președintele de onoare al organizației raionale Edineț
Anatol Gudumac

AnatolGudumac

Primarul s. Trinca, Edineț, Vice-președintele organizației raionale Edineț
Iraida BÎNZARI

IraidaBÎNZARI

Președinte ORP Fălești, Preşedinte Raionul Făleşti
Viorel Babii

ViorelBabii

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Mihai Olaru

MihaiOlaru

Vice - președintele organizației raionale Fălești
Ștefan PANIȘ

ȘtefanPANIȘ

Președintele raionului Florești
Rusu Petru

RusuPetru

Vice-președintele organizației raionale Florești, Șeful direcției de asistență socială, Florești
Rusu Svetlana

RusuSvetlana

Vice-președintele organizației raionale Florești, Director Centrul medicilor de familie Florești

Ion Leucă

IonLeucă

Președintele organizației raionale Glodeni, președintele raionului Glodeni
Movilă Ion

MovilăIon

Vice-președintele organizației raionale Glodeni, șeful inspectoratului fiscal de Stat Glodeni
Rusu Vlad

RusuVlad

Președinte TD Hîncești

Vladimir Blișceac

VladimirBlișceac

Vice-președintele organizației raionale Hîncești
Anatol CHETRARU

AnatolCHETRARU

Ghenadie Sajin

GhenadieSajin

Președintele organizației raionale Ialoveni, Director al ICS

Vice - președintele organizației raionale Ialoveni, primarul comunei Mileștii Mici

Anatolie Melenciuc

AnatolieMelenciuc

Președintele de onoare al organizației raionale Ialoveni

Șef SAI Leova
Efrosinia Grețu

EfrosiniaGrețu

Președintele organizației raionale Leova
Vasile Grosu

VasileGrosu

Primarul s. Filipeni, Leova
Vasile Bîtcă

VasileBîtcă

president of Territorial Organizations Nisporeni
Ion Gangan

IonGangan

Șeful Apă Canal, Nisporeni

Pensionar

Membru al biroului Executiv al organizației raionale Nisporeni

Șef Oficiul Cadastral
Igor Voleac

IgorVoleac

Șeful inspectoratului Fiscal principal de stat
Constantin Gaidău

ConstantinGaidău

Președintele organizației raionale Ocnița, consilier raional

Tudor Golub

TudorGolub

Președintele raionului Orhei
Lidia Popa

LidiaPopa

Președintele organizației de Femei a PDM Orhei

Graur Eleonora

GraurEleonora

Deputy President of the DPM; President of Rezina Rayon

Primarul, Rezina, director al SRL "Mas Tatarov"
Galina ZAMURDAC

GalinaZAMURDAC

Președintele raionului Rîșcani, Președintele organizației raionale Rîșcani
Mircea Cherdivară

MirceaCherdivară

Director, școală Profesională Rîșcani

Gheorghe Brașovschi

GheorgheBrașovschi

Președintele organizației raionale Sîngerei, primarul, Sîngerei

Șeful direcției învățămînt
Svetlana ROTUNDU

SvetlanaROTUNDU

Vladimir NICUȚĂ

VladimirNICUȚĂ

Serghei Dragan

SergheiDragan

Antreprenor, Director SRL Ermo Group

Nicolae Molozea

NicolaeMolozea

Președintele organizației raionale Ștefan Vodă, Președintele raionului Ștefan Vodă

Valentina Țaca

ValentinaȚaca

Primarul Țigănești, Strășeni
Mihail Popa

MihailPopa

Președintele organizației raionale Strășeni, președintele raionului Strășeni

Vasile Plagov

VasilePlagov

Președintele de onoare al organizației raionale Taraclia

Președintele ORP Telenești
Harghel Vasile

HarghelVasile

Primul vice-președintele raionului, Președintele organizației raionale Telenești
Ecaterina Furculiță

EcaterinaFurculiță

Vice-președintele raionului Telenești

Vice-președintele raionului Ungheni
Guzun Ludmila

GuzunLudmila

Președintele organizației raionale Ungheni, Președintele raionului Ungheni

Vitalie CIOLAC

VitalieCIOLAC

Vicedirector ASP
Gaidarji Fiodor

GaidarjiFiodor

Asistent de deputat, Parlamentul republicii moldova

Gheorgy Kopushchulu

GheorgyKopushchulu

Șeful Filialei "Gărilor și autogărilor"

Șef SRL Gagauz-gaz
Grigorii Cadin

GrigoriiCadin

Mahu Octavian

MahuOctavian

Administratorul "Liderdraive" SRL